74497___gustavorezende___Kids_6_03

Як зробити своє життя щасливим і радісним? Проста вправа, яка міняє ставлення до життя!

Дослідження університету Берклі в Каліфорнії стверджує, що щастя – це звичка. А рівень щастя людини зберігається приблизно однаковим протягом усього життя, з невеличкими коливаннями в позитивну або негативну сторону, залежно від подій. 

Але які б не були події, приблизно за пів року рівень щастя повертається у початкову норму як було до радісної чи негативної події.

В чому ж секрет щастя? Секрет у тому, що щастя – це звичка помічати гарні речі і події в житті і отримувати від життя задоволення. І цю звичку можна натренувати, та жити щасливіше.

Навіщо тренувати звичку щастя. Тому що крім гарного відчуття щастя дає людині велику кількість переваг як більше друзів, зв’язків. Щасливу людину помітно! До неї тягнуться люди. Бо щастя – це стан який передається іншим. Всі хочуть бути щасливими. Радісні фотки в соц мережах – це тільки спосіб показати себе щасливим. Чому людям так важливо показувати себе щасливими? – бо до щастя прагнуть усі!

Але в реальному житті позитивні фото в соц мережах допоможуть мало, бо в живому спілкуванні люди відчувають твій стан, і фото тут не допоможуть.

 

Так що ж робити, щоб бути насправді щасливим? Відповідь: навчити свій мозок звичці щастя.

Ось проста вправа, яка може змінити ваше життя.
З курсу «Наука щастя» Каліфорнійського університету Берклі

В результаті людина стає щасливішою, вже через тиждень виконання цієї простої вправи відчуття щастя зростає ще більше через місяць, три місяці і далі рік. Ефект вправи експериментально підтверджено – Seligman, M. E., Steen, T. A., Park, N., & Peterson, C. (2005). Positive psychology progress: empirical validation of interventions. American Psychologist, 60(5), 410.

 

Вправа: запам’ятайте і перед сном запишіть в список три позитивні речі, які сталися з вами цього дня, а також проаналізуйте те, що стало причиною до їх виникнення.

Необхідний час для відчуття результату:
10 хвилин / день протягом принаймні одного тижня.

Інструкція:
Кожен день, протягом хоча б одного тижня записуйте три речі, які для вас пішли на добре, даючи пояснення, чому так відбулося. Важливо створити саме письмовий запис.

Недостатньо записувати деталі у вашій голові. Події можуть бути відносно невеликої важливості (наприклад, “мій колега зробив мені сьогодні кави”) або відносно великої (наприклад, “я отримав велику премію”). Напишіть про те, що принесло вам сьогодні радість, і чому це сталося. Для найбільшої ефективності варто складати записи перед сном.

 

Записуйте детально:
Дайте події назву (наприклад, “похвала від співробітників за роботу над проектом”).

Відтворіть подію в своїй уяві, на рівні образів, звуків, відчуттів у тілі і поза ним, можливо запахів, смаків, – максимально детально. Що ви почували, бачили, чули і тд., коли це почалось, перед тим, після того. Що в вас змінилось? Як ви почали радіти? Де в тілі ви відчули радість? Що цьому передувало? Що при цьому побачили, почули, відчули?

Запишіть, що саме сталося настільки детально, наскільки це можливо, зокрема те, що ви зробили або сказали, і, якщо інші були залучені, то те, що вони зробили або сказали.
Як це подія дозволила вам себе почувати в той час і пізніше
Поясніть, що, як ви гадаєте, викликало цю подію, чому це сталося.

Записуйте все у зручному для вас стилі, не турбуючись про граматику

Якщо ваша увага впала на якісь негативні переживання чи емоції, перефокусуйтесь на позитивні. Хоча спочатку це може бути нелегко, все ж згодом це відбуватиметься саме собою.

 

Як це працює?

Даючи вам простір, щоб зосередитися на позитиві, ця практика вчить вас помічати зміни в собі й оточенні, пам’ятати і насолоджуватися найкращими речами в житті. Вона спонукає вас звертати пильнішу увагу на себе і позитивні події, повніше їх переживати в кожний конкретний момент, і в подальшому, коли ви зможете згадати і поділитися цим досвідом з іншими. Ваш розум заточується на радість, щастя і позитив. Розмірковуючи про причини явищ, ви зможе налаштуватися на глибші й автентичніщі джерела добра, щастя і радощі у вас і вашому житті.

 

Share Button