Іноді можна почути питання: навіщо медитувати?

Якщо брати більш об’єктивний вимір ніж власні спостереження, то медитація показала свою ефективність в подоланні фобій, страхів, наслідків ПТСР, алкогольної, тютюнової, наркотичної і навіть харчової залежності, соціальній адаптації важких підлітків і в’язнів, підвищенні концентрації і стресостійкості учнів і навіть службовців військових спецпідрозділів (про це буде моя окрема стаття). До того ж медитація також робить людей щасливішими 😊

Для мене особисто, медитація робить щоденною звичкою стан глибинного спокою чи цілющого відпочинку й відновлення, або буває цікава подорож, часто, із різноманітними спец. ефектами і відчуванням потоку легкості і свободи, коли приходять неочікувані відповіді від всесвіту і відчувається якась первинна єдність усього з усім.

То ж часто виникає зустрічне питання: як можна не медитувати? як люди без цього взагалі живуть?

 Ділюся способом, як можна легко почати медитувати, і поясненням,  як медитація очищує розум

Але спочатку запропоную таку метафору для кращого розуміння процесу:

уявіть, що живете на березі океану. І хвилі постійно виносять, щось на берег. Це можуть бути мушлі, камінці,… буває і сміття, а може бути і якійсь скарб, коштовне каміння. І ви можете ходити по березі, прибирати сміття, і збирати скарби. Якщо ви прибираєте сміття, вам буде затишно на цьому березі, а зі знайденними скарбами, ще й станете багатшими.  Якщо ж ні, то берег покриється сміттям, в якому ви навіть не будете здатні побачити  скарбів серед сміттєвих навалів.

 Медитація власне і допомагає збирати скарби вашої душі і прибираючи інформаційне сміття, яке потрапило в океан розуму або підсвідомого зі ЗМІ, реклами, пропаганди і навіть минулого виховання.

Згодом можна буде навіть пірнати в цей океан свідомості і знайомитись із його мешканцями і здійсеювати подорожі, але це вже інша історія 🙂

 

Отже, медитація.

 Почати медитацію можна просто звернувши увагу на те, де перебуває зараз наша увага і які наші думки і відчуття в даний момент. Це може допомогти зробити краще певний ритуал, хоча це і не обов’язково.

Він полягає в тому, що людина сідає, лягає або стає у зручне положення, в якому зручно відслідковувати думки і напрям уваги. Традиційно – це зручна сидяча поза з рівною спиною, плечі і шия розслаблені.

Це може відбуватися так.

Ви прокидаєтесь. Сідаєте зручно і починаєте споглядати ваші думки, звертати увагу на відчуття в тілі, ваші реакції на думки і відчуття.

Як правило спершу випливає ментальне сміття , – негативні думки і переконання: “що це дасть, треба бігти, скільки часу, що за фігня … “.

Можуть також виникати нагальні завдання, спогади про того, хто що не так зробив, що вчора сказав, або різні страхи. Чудово! Ви помітили скільки вірусів уповільнюють і пошкоджують роботу вашого програмного забезпечення.

Далі, коли трохи спаде навала вірусних думок, ви зможете помітити за ними переконання і бажання, – це вже, власне, і є ваше програмне забезпечення. Його можна, за бажанням, міняти і покращувати.

 А якщо ви посидите трохи довше вам почнуть являтися скарби, – цікаві спостереження, ідеї, відкриття, геніальні рішення!

Будуть також моменти відсутності думок. В ці моменти ваш мозок зайнятий внутрішніми процесами організму, тоді тіло відпочиває, і розум переживає свободу, ясність і легкість. Ці здатності розуму посилюється із практикою, і ви стаєте, уважнішим, розумомво спритнішим, винахідливішим і щасливішим.

Все дуже просто насправді 😉

Варто спробувати. Навіть заради цікавості, розваги чи для різноманіття 🙂

 

 

Share Button