Ваджра – одна з найвідоміших і найпрактичніших асан для медитації.

Текст Ґгеранда Самгіти вважає цю позу дуже вдалою саме для застосування у містичній практиці здобуття надзвичайних здатностей розуму – сідгів.

Слово «ваджра» із санскриту перекладається як діамант або блискавка, символізує собою досконалий, просвітлений і сповнений ясності розум.

Асаною ж в йозі є зручна поза для медитації чи споглядання.

Ваджра асана якраз і є таким, дуже стійким положенням тіла, в якому простіше тримати спину рівною ніж у варіантах пози лотоса, оскільки стопи під сідницями дають додаткову опору для рівного тримання спини. Тоді немає потреби підкладати подушечки під сідниці, як при тривалому сидінні у варіантах зі схрещеними ногами.

Спосіб виконання.

Зігніть ноги і сядьте на литки. Помістіть обидві п’яти так, щоб великі пальці ніг накладались один на одного або лежали поруч одне одного. Сідниці розташовані між п’ятами. Руки кладемо на коліна навпроти, долонями догори чи донизу. Очі заплющені чи погляд перед собою, або перед собою і трохи вниз. Тримаємо спину прямо.

Індуси вірять, що асана також здатна покращувати травлення. У цьому положенні і дійсно зручно сидіти після прийому їжі, і живіт нічим не перетискається, при тому, що положення тіла досить розслаблене, але стабільне.

Застереження: положення може викликати біль у разі травм колін та щиколоток.

Але, якщо травми нема, то нетривале сидіння у ваджрі може відновлювати рухливість стопи після розриву чи розтягнення зв’язок, коли зв’язка вже добре зажила, і людина впевнено пересувається на ногах

Share Button