Про мене

  avatarka1 Олександр Романенко
  • психотерапевт
  • інструктор йоги
  • коуч життя та здоров’я 
  • мандрівник.

Запускаю свій проект

  • шоб поділитись своїми знаннями про здоров’я тілесне і психічне;
  • дати з практики йоги те найкраще, що я отримав своїм довгим шляхом;
  • допомогти звільнитися від тягаря минулого травматичного досвіду і страхів, щоб насолоджуватись повноцінним щасливим життям.

Мій звивистий життєвий шлях

Ще зі студентських років мене захопило питання саморозвитку та реалізації, питання виходу за межі буденності. Ці інтереси привели мене до йоги. Так сталось, що я вступив на філософію до Києво-Могилянської Академії, там я і познайомився з індійською філософією. Мені подобалась філософія, та не вистачало практичності, тому й почав практикувати йогу, як втілення знань отриманих через роздуми. Починав з вивчення священних індійських текстів Упанішад, Бгаґавад-Ґіти, та ведичних гімнів. Вивчав санскрит, щоб читати цікаві для мене речі в оригіналі. Бо мені важливо було працювати з первинною інформацією, а не з інтерпретацією містифікацій, яких так багато в сучасних школах йоги. За допомогою йоги я намагався вирішити питання здоров’я, щастя, гармонії та самореалізації.

Відповіді на ці питання я також шукав в площині психології, анатомії, мовознавства, антропології й філософії. Я прагнув психічної трансформації, розширення свідомості, практикував різні методи змінення свідомості: медитації, молитви, релігійні ритуали, утримання від сну, голодування, паломництва по святим місцям України, країн Європи й Азії, та багато іншого. Паралельно поступив до магістратури з Трансперсональної психології в Liverpool John Moores University, у Ліверпулі, де міг вивчати змінені стани свідомості на науковому рівні.     tunel1
У Ліверпульський період свого життя я також почав вивчати гіпноз через інтернет і втілювати набуті знання в практику разом з однокурсниками, які теж працювали з гіпнозом, в практичній частині курсу навчання. Брав участь у волонтерських проектах в сфері психічного здоров’я. Переконавшись, що психічне здоров’я пов’язане з тілом, почав здобувати знання із тілесно орієнтованої психотерапії та масажу. На  той момент я був переконаний, що найглибше може працювати з тілом тайський масаж, і помандрував до Таїланду. Під час мого перебування в Таїланді, я освоїв різні техніки тайського масажу, які сертифікував у Європейської Асоціації Тайського Нуад Борану (масажу). Тоді ж вивчав йогу тайських аскетів (Рюсі Даттон), і розширив свій досвід практикою саме тайського варіанту віпасани (вид буддійської тхеравдинської медитації), яка мені сподобалась значно більше ніж індійська (яку я практикував раніше в Індії). Зацікавлення роботою з тілом спонукало мене ознайомитись із методом Фельденкрайса та теорією бодинаміки, та вступити на фізіотерапію. Та навчання на фізіотерапії покинув через необхідність робити велику кількість зчеплень як умови допуску до практики. В той самий час я продовжував випробовування різних відомих і не дуже шкіл йоги України, Англії, Індії та різних її стилів, і проводив власні заняття. Врешті-решт мої пошуки привели мене до Київської школи йоги Ваджра Йога – Коректний Підхід до Хребта, чию практику асан я знайшов найбезпечнішою та найбільш анатомічно продуманою. Після сумнозвісних подій в Україні, до моєї практики додалась робота по психологічній допомозі біженцям та ветеранам, для якої я закінчив тренінги по першій психологічній допомозі, роботі з травмою через тіло та методом гештальт. Для підвищення ефективності роботи із травмою опанував метод візуально-кінестетичної дисоціації (rewind technique), який показав свою ефективність в роботі з фобіями,  психотравмою та страхами у Великобританії. До роботи із травмою я долучив роботу із тілом за допомогою йоги, бо усвідомлена робота з тілом поліпшує емоційний стан і знімає психічну напругу через розслаблення м’язів.   Своїми досвідом я готовий з радістю поділитися з тими, хто хоче розібратись в практиці йоги, і як стати щасливішим і гармонійнішим у стосунках із собою і світом!