Олександр Романенко

MSc Consciousness & Transpersonal Psychology  (Liverpool John Moores University)
MA філософія і релігієзнавство (Києво-Могилянська Академія)

 

  • Автор курсу Тайський масаж і психосоматика подолання стресу
  • Консультант із здорового способу життя, розбудови тіла і позбавлення зайвої ваги
  • Інструктор Ваджра йоги (коректного підходу до хребта)
  • Практикуючий психолог (подолання страхів, фобій, кризових станів, насладків ПТСР)
  • Практикуючий дослідник медитативних станів і психотехнік
  • Лінгво-коуч (швидке й ефективне вивчення англійської)
  • Мандрівник і любитель пригод 😉

Ще зі студентських років мене захопило питання саморозвитку та реалізації, питання виходу за межі буденності. Ці інтереси привели мене до йоги. Так сталось, що я вступив на філософію до Києво-Могилянської Академії, там я і познайомився з індійською філософією. Мені подобалась філософія, та не вистачало практичності, тому й почав практикувати йогу, як втілення знань отриманих через роздуми. Починав з вивчення священних індійських текстів Упанішад, Бгаґавад-Ґіти, та ведичних гімнів. Вивчав санскрит, щоб читати цікаві для мене речі в оригіналі. Адже мені важливо було працювати з первинною інформацією. За допомогою йоги я вирішував питання здоров’я, щастя, гармонії та самореалізації.

Відповіді на ці питання я також шукав в площині психології, анатомії, мовознавства, антропології й філософії. Я шукав можливості психічної трансформації, розширення свідомості, практикував різні методи змінення свідомості: медитації, молитви, релігійні ритуали, утримання від сну, голодування, паломництва по святим місцям України, країн Європи й Азії, та багато іншого. Паралельно поступив до магістратури з Трансперсональної психології в Liverpool John Moores University, у Ліверпулі, де міг вивчати змінені стани свідомості на науковому рівні.     tunel1

У Ліверпульський період свого життя я також почав вивчати гіпноз і втілювати набуті знання в практику разом з однокурсниками. Брав участь у волонтерських проектах в сфері психічного здоров’я. Переконавшись, що психічне здоров’я пов’язане з тілом, почав здобувати знання із тілесно орієнтованої психотерапії та масажу. На  той момент я був переконаний, що найглибше може працювати з тілом тайський масаж, і помандрував до Таїланду.

Під час мого перебування в Таїланді, я освоїв різні техніки тайського масажу, які сертифікував у Європейської Асоціації Тайського Нуад Борану (масажу). Тоді ж вивчав йогу тайських аскетів (Рюсі Даттон), і розширив свій досвід практикою саме тайського варіанту віпасани (вид буддійської тхеравдинської медитації), яку вподобав більше ніж бірманьску Гоенки (яку я практикував раніше в Індії).
Зацікавлення роботою з тілом спонукало мене ознайомитись із методом Фельденкрайса та теорією бодинаміки, та вступити на фізіотерапію.  В той самий час я продовжував випробовування різних відомих і маловідомих шкіл йоги України, Англії, Індії та різних її стилів, і проводив власні заняття.

  Врешті-решт мої пошуки привели мене до Київської школи йоги Ваджра Йога – Коректний Підхід до Хребта, чию практику асан я знайшов найбезпечнішою та найбільш анатомічно продуманою.

Після початку воєнних дій в Україні, до моєї практики додалась робота по психологічній допомозі біженцям та ветеранам, вумушеними переселенцями та дітьми переселенців та ветеранів АТО.

До роботи із травмою я долучив роботу із тілом за допомогою йоги, бо усвідомлена робота з тілом поліпшує емоційний стан і знімає психічну напругу через розслаблення м’язів.   Своїми досвідом я готовий з радістю поділитися з тими, хто хоче розібратись в практиці йоги, і як стати щасливішим і гармонійнішим у стосунках із собою і світом!

 

Детальніше про напрямки діяльності

Йога і медитація

Практикую йогу з 2001 р., викладаю з 2009 р. Починав з вивчення священних індійських текстів Упанішад, Бгаґавад-Ґіти, та ведичних гімнів під час навчання на філософії. Спеціалізувався із індійської філософії та релігії. Для магістерської роботи переклав текст Іша Упанішади із санскриту. Навчаючись у Великобританії на трансперсональній психології написав дослідження про вплив практики йогиі медитації на психічний стан практикуючих.

Вивчав йогу і медитацію спочатку в Україні, потім в Індії, Непалі і Таїланді (рюсі датон – тайська йога лісових аскетів). Здійснив кілька своєрідних експедицій в Індію, щоб дослідити для себе різні практики, подорожував по Гімалаях в компанії бабаджі по локальних місцях сили, жив в різних відомих і невідомих для європейців ашрамах, пробуючи різні види духовних практик і психотехнік. Дослідив різні види віпасани, як їх подають тайська, бірманська та в’єтнамська школи буддизму тхеравади.

Закінчив інструкторський курс із аштанга-віньяса йоги та пранаями в Б.Н.С. Айенґара (Патанджала Йогашала), у м. Майсор (Індія), учня Крішнамачар’ї, а також курс терапевтичної йоги в м. Джодпур (Індія) у вчителя Карана Сінгха (голови оздоровчого центру «Utamber House»), і нарешті інструкторський курс Анатолія Пахомова з коректного підходу до хребта в Києві.

 

Масаж

Практикуючий масажист з 2010 р.

Cертифікований спеціаліст з тайського традиційного лікувального масажу від Європейської Асоціації Тайського Нуад Борану (масажу), Швейцарія -Таїланд (верхня частина тіла, нижня частина тіла, лікування десятьма енергетичними лініями сенсіп, рефлексологія стоп, терапевтичний масаж живота касаї, техніки Нуад Борану для сліпих), та з традиційного тайського йога-масажу від школи Саншайн, Тайланд.

Навчався на фізіотерапії у Wszechnica Świętokrzyska (Кельце, Польща), серед навчальних дисциплін пройшов курс кінезіотерапії і курси з відновлення рухом і відновлюючого масажу.

 Під час проживання в Індії і Таїланді навчався в масажистів різних стилів, переймаючи різні техніки і секрети масажу з аюрведи та натуропатії.

 

Психологічна підтримка та терапія

Практика з психологічної підтримка та консультування з 2010 р.

Ступінь магістра психології (MSc Consciousness & Transpersonal Psychology  (Liverpool John Moores University, Велиобританія), вивчення впливу психотехнік, змінених станів свідомості,  йоги та медитації на психологічний розвиток особи.

Проходження курсів з гіпнотерапії для подолання стресу, страхів, фобій, наслідків ПТСР від Uncommon Knowladge Training (Великобритания); Програма (навчання і практика) з реабілітації осіб, що були схильні до насильства у зв’язку з психічними хворобами від підрозділу Mersey Care NHS (Ліверпуль); Програма підготовки менторів для дітей з малозабезпечених сімей, з метою покращення успішності навчання та підготовки вступу до університетів від University of Liverpool (Ліверпуль); Програма „Befriending System” (Ліверпуль, Великобританія), підтримка людей з психічними вадами.

Кризові стани, Перша психологічна допомога; Робота з травмою в гештальті; Створення цілісності через соматичний рух; Запобігання та лікування ПТСР від  Психологічної кризової служби. Психологічна підтримка ветеранів АТО, вимушених переселенців та заняття для дітей переселенців та розкриття таланту та їхніх творчих здібностей. Сертифікований НЛП практик. Коуч (Self-Transformation Coaching (STC) I, II), експерт з НЛП в медіа та пропаганді.

 

Лінгво-коуч (швидке й ефективне вивчення англійської) з 2015 р.

Індивідуальні і групові заняття в ЦЗВЛ та Yappi за методом TPRS та PPP, активне слухання, розуміння і інтеграція мовленнєвих навиків в повсякденне життя (розмовна мова в сфері професійних ти особистих інтересів за термін від 2- 6 місяців, залежно від попереднього рівня).